1985 Yılında  Adana'da kurulan ve halen faaliyetine devam etmekte olan RİŞVANOĞLU AYGAZ A.Ş. şuan 16 şube ve 45 küçük araç ile Adana içi dağıtımını, 36 adet büyük araç ile de İskenderun dolum tesisinden hem kendi şubelerimize, hem de diğer Aygaz bayilerine tüp sevkiyatını gerçekleştirmektedir.

1996 Yılında Adana merkezli olarak kurulan RİŞVANOĞLU İNŞAAT, yapı ürünleri ithalatı ile faaliyete başlamıştır. Hollanda ve Fransa'dan PVC Zemin kaplamaları ithalatı yaparak ticarete başlayan firma, çok sayıda hastane, okul, iş merkezi gibi büyük projeleri ithalatını yaptığı ürünleri de kullanarak taahhüt işleri gerçekleştirmiştir. Bu büyük taahhütler arasında, İzmir Kent Hastanesi, Acıbadem-Kadıköy, Bakırköy Hastaneleri, Ford Otosan Gölcük Fabrikası, Bahçeköy Yüzyıl Işıl Okulları, Azerbaycan Devlet Konukevi, Cıngılloğlu Ailesi Villaları-Bodrum, Rişvanoğlu Antrepoları-Gebze, Defne Evleri-Yalı Kavak Bodrum, Sanko Holding Sani Konukoğlu Tıp Merkezi ve Özel Sanko Okulları-Gaziantep, İsko İnegöl Denim Fabrikası-Bursa, Selçuk Üniverisitesi Tıp Fakültesi Hastanesi İnşaatı-Konya, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi-Kayseri, Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş. Capitol, Maslak, Kozyatağı, Diyarbakır Mağazaları, KVK Genel Müdürlük Binası-Kozyatağı, Türk Philips Genel Müdürlük Binası-Dudullu ve Vodafone Adana ve Diyarbakır Bölge Müdürlüğü Binası bulunmaktadır.

RİŞVANOĞLU İletişim Grubu 2004 yılında Telsim ile başlayan ilişkisine Vodafone ile devam etmektedir. Vodafone'un baz istasyonu kurulum işleri ve bu istasyonların servis ve bakım hizmetleri iletişim grubumuz tarafından devam ettirilmiş ve başarı ile tamamlanmıştır.

RİŞVANOĞLU, 1990'lı yılların sonunda  pvc pencere profili ticaretine başlamıştır. 2006 yılında bu ticareti genişleterek, ROTOLINES markasıyla kendi üretimine başlamıştır. Şu anda bu markayla 19 ülkeye ihracat yapmakta olup, iç pazarda ise son iki yıldaki çalışmaları sonucunda 29 adet bayiiye ulaşmıştır.

RİŞVANOĞLU İNŞAAT, ağırlıklı olarak konut inşaatı ve pvc profil pazarında büyümeyi hedeflemektedir. İnşaat sektöründe Adana’da uygulanmamış projeleri hayata geçirmek isteyen, yeniliklere açık ve gelişmeyi ilke edinen bir vizyona sahiptir. Bu sektörde lüks anlayışını tamamen değiştirerek ürettiği projelerle Adana’ da ilk olma yolunda başarıyla ilerlemektedir.